استند لمسی, کیوسک لمسی, کیوسک نوبت دهی

کیوسک لمسی نوبت دهی

کیوسک لمسی - وب کیوسک - کیوسک لمسی نوبت دهی - کیوسک نوبت دهی - استند لمسی - وب استند - استند لمسی نوبت دهی - استند نوبت دهی - کیوسک لمسی پذیرش - کیوسک پذیرش - استند لمسی پذیرش - استند پذیرش

کیوسک لمسی نوبت دهی چیست؟

سرعت چیزی است که مردم در این روزها شدیداً به آن نیاز داشته و موجب رضایت آنها می‌شود. در عصر حاضر انگار وقت برای همه چیز کم است و هر کسب و کاری که به سرعت کارها را پیش ببرد رضایت بیشتری را برای خود کسب می‌کند.

بسیاری از ادارات و مراکز دولتی و خصوصی به منظور سریع پیش‌بردن کارها از سیستمی به نام کیوسک هوشمند (وب کیوسک) استفاده می‌کنند. کیوسک لمسی نوبت دهی جهت ساماندهی صدور نوبت میباشد. مدیریت صف یکی‌ از بهترین خدمت‌های تکنولوژی به بشر است. برای دانستن همه چیز در مورد کیوسک نوبت دهی و انواع آن با ما همراه باشید.

کیوسک لمسی - وب کیوسک - کیوسک لمسی نوبت دهی - کیوسک نوبت دهی - استند لمسی - وب استند - استند لمسی نوبت دهی - استند نوبت دهی - کیوسک لمسی پذیرش - کیوسک پذیرش - استند لمسی پذیرش - استند پذیرش

معرفی‌ کیوسک لمسی نوبت دهی

کیوسک‌ لمسی نوبت دهی با نام‌های سیستم مدیریت صف و سیستم نوبت دهی الکترونیکی نیز شناخته می‌شود. با این کار صف‌ فیزیکی و سنتی حذف شده و اینجاست نقش مهم تکنولوژی در این زمینه قابل درک میشود. در سازمان هایی که نیاز به صدور و دریافت نوبت هستند، وجود این کیوسک لمسی میتواند جهت کاهش ازدحام و شلوغی نقش مؤثری را ایفا کند که این باعث سرعت بخشیدن به پروسه خدمات دهی می‌شود.

در برخی از این سیستم‌ها مرحله صدور بلیط و کاغذ نوبت حذف شده و روند پاسخگویی به مشتریان سریع‌تر صورت می‌گیرد. در بانک‌ها، دفاتر خدماتی، رستوران‌ها، بیمارستان، مراکز درمانی و غیره می‌توان از کیوسک‌ نوبت دهی بهره برد.

در کشور ما بیشتر کیوسک‌های نوبت دهی برای برقراری نظم بیشتر، رسید و بلیط هم چاپ می‌کنند و شیوه کار آنها به این صورت است که ابتدا مشتری با انتخاب نوع خدماتی که می‌خواهد و تعامل با صفحه لمسی کیوسک جهت تایید، منتظر چاپ بلیط می‌ماند و سیستم پردازنده کیوسک لمسی نوبت دهی، بلیط را با توجه به شماره نوبت و محلی که باید مراجعه کنند و حتی مدت زمان تقریبی انتظار را چاپ کرده و به مشتری تحویل می‌دهد و مشتری با دریافت این رسید، خدمت و سرویس مربوطه را از مرکزی که در آن حاضر است دریافت می‌کند.

مزایای کیوسک‌ نوبت دهی

 • افزایش راندمان و سرعت دهی جهت خدمت رسانی سازمانها
 • ایجاد نظم و آرامش سازمان و افزایش دقت و تمرکز پرسنل و اپراتورها
 • استند لمسی نوبت دهی باعث افزایش رضایتمندی مراجعه‌کنندگان و ارائه خدمات با کلاس کاری بهتری می‌شود.
 • کاهش تعداد نیروی انسانی، باجه و اپراتور بدون کاهش بازدهی
 • ایجاد انگیزه و تقسیم کار صحیح بین نیروهای انسانی جهت نظم بخشیدن به صفوف و مدیریت مراجعه‌کنندگان یکی دیگر از مزیت‌های استند لمسی نوبت دهی میباشد.
 • باعث ایجاد امنیت روانی و آرامش برای اپراتورها و مشتریان هنگام دریافت سرویس می‌شود.
 • قابلیت گزارش گیری از باجه، صف و مراجعه کنندگان با دقت بالا و ارائه آن به مدیران سازمان، مزیت فوق‌العاده‌ای است که کیوسک لمسی نوبت دهی در اختیار شما قرار میدهد.
 • قابلیت مشتری مداری با ذخیره اطلاعاتی مانند شماره تلفن و نام افراد از مزیت‌های عالی کیوسک لمسی نوبت دهی است.

برترین ویژگی‌های کیوسک نوبت دهی

اگر فکر می‌کنید ساده‌ترین کار دنیا مرتب کردن صفوف است باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. مدیریت صف تنها زمانی راحت است که خود را به ابزار پیشرفته‌ای مانند سیستم مدیریت صف مجهز کرده باشید. در مکانی که کیوسک لمسی نوبت دهی وجود ندارد، ممکن است تجربه یک صف ناعادلانه و ناخوشایند با زمان انتظار طولانی برای افراد حاضر در صف رخ بدهد که باعث نارضایتی میشود. شرکت دانش آوران میتواند با ارائه استند و کیوسک لمسی به شما مشتریان گرامی جهت جلوگیری از ایجاد ازدحام و شلوغی در سازمان خود، کمک کند. اما چگونه ؟!

با کیوسک مدیریت صف دیگر زمانی برای انتظار در صف وجود ندارد و افراد می‌توانند پس از دریافت نوبت به کارهایی که ترجیح می‌دهند رسیدگی کنند و مشغول آنها باشند. حتی شاید خیلی از افراد تمایل داشته باشند تا از راه دور به وسیله تلفن همراه یا کد کیو آر و اسکن آن نوبتی دریافت کنند و اصلا در صف قرار نگیرند.

با وجود داشبورد آنلاین در کیوسک لمسی پذیرش و نوبت دهی به راحتی می‌توان آن را از راه دور هدایت و کنترل کرد. چرا که این قابلیت بدون در نظر گرفتن فاصله جغرافیایی به مدیران سطح دسترسی خوبی می‌دهد. با داشبورد می‌توان عملکرد و تعاملات دستگاه را مشاهده‌ و بررسی کرد و ابزار لازم و کارآمد جهت مدیریت صف را در اختیار مشتری قرار داد.

کیوسک نوبت دهی را می‌توان به گوشی مراجعین هم مرتبط کرد نه با یک نرم‌افزار بلکه تنها با ابزار ساده‌ای مانند پیامک! بله می‌توان تعاملی سازنده با مشتریان از طریق ارسال رسید پیامکی، یادآوری خدمات، هشدار زمان انتظار، یاد آوری اسناد مورد نیاز به مشتری و غیره داشت. در واقع یکپارچه کردن کیوسک نوبت دهی با پیامک‌ یک ویژگی خوب سیستم‌های مدیریت صف هست.

مکان هایی که میتوان از استند و کیوسک لمسی استفاده کرد:

کیوسک نوبت دهی سیم‌دار

این مدل کیوسک لمسی کارآیی و امکانات بسیار عالی و قابل اعتمادی دارد و مناسب مکانهایی است که امکان سیم کشی دارند است.

ویژگی‌های کیوسک لمسی نوبت دهی سیم دار:

 • ارسال داده تا مسافت بالای ۱۰۰۰ متر با حفظ امنیت داده و بدون نویز و پایداری خوب
 • سیستم بخش صدا
 • هاب سوئیچ مدیریت صف یک باجه
 • صفحه کلید فراخوان به تعداد باجه
 • تجهیزاتی مانند مودم و کارتخوان مغناطیسی

کیوسک نوبت دهی بیسیم (وب کیوسک)

راه اندازی و نصب کیوسک و استند لمسی که دارای سیم کشی هستند بسیار زمان‌بر بود به همین جهت کیوسک‌‌هایی تولید و طراحی شدند که به صرفه‌تر بوده و بیسیم نیز هستند. وب کیوسک دستگاهی با یک نمایشگر دیجیتال است که کسب‌وکارها سازمان ها از آن برای ارائه اطلاعات یا ارائه سلف‌سرویس در مکان های پرتردد استفاده می کنند که  “کیوسک لمسی مدل TCP/IP” هم نامیده میشود..

این دستگاه ها فرصت هایی را برای بازدیدکنندگان فراهم می کنند تا از طریق لمس یا صدا با علائمی که روی کیوسک لمسی وجود دارد، تعامل داشته باشند و بتوانند اطلاعات خاص مربوط به یک تجارت را پیدا کنند. این کیوسک های لمسی بر فناوری سلف سرویس تکیه دارند و به کاربران اجازه می دهند در طول تعامل خود به اطلاعات، محصولات و خدمات دسترسی داشته باشند.

انواع دستگاه وب کیوسک:

به طور کلی دستگاه های وب کیوسک به دو دسته تعاملی و غیرتعاملی تقسیم بندی می شوند. دستگاه وب کیوسک تعاملی دستگاهی است که ثابت نبوده و مشتریان می توانند با آن تعامل داشته باشند. برخی از وب کیوسک های تعاملی عبارتند از:

 • وب کیوسک راه یابی: این دستگاه به مشتریان کمک می کند راه خود را بیابند و شامل فهرست ها، نقشه ها و نمایشگرهای جهت دار می باشد. زمانی وب کیوسک های راه یاب قابلیت تعامل را نداشتند، امروزه معمولا وب کیوسک هایی با ویژگی صفحه نمایش لمسی تولید شده اند که کاربران می توانند از آن برای جستجو در نقشه استفاده کنند. وب کیوسک‌های راه‌یابی اغلب در مراکز خرید و فروشگاه‌های بزرگی که مشتریان در معرض خطر گم شدن یا ناتوان در یافتن چیزی که به دنبال آن هستند؛ دیده می شوند.
 • وب کیوسک سلف سرویس: مشتریان می‌توانند از این دستگاه برای انجام فعالیت‌های خرید خود، بدون نیاز به کمک کارمندان فروشگاه استفاده کنند. وب کیوسک های سلف سرویس در صنایع مختلفی از جمله رستوران ها، هتل ها، خواربار فروشی ها و فروشگاه ها قابل استفاده هستند.
 • وب کیوسک نوبت دهی: این دستگاه برای برقراری نظم در بانک ها، مراکز درمانی و بیمارستان ها استفاده می شود و می توانید از آن ها برای گرفتن نوبت استفاده کنید.
 • وب کیوسک ورود: این دستگاه ورود و خروج کارمندان را ثبت می کند.
 • وب کیوسک اینترنتی پرداخت: به کمک این دستگاه می توان خدمات پرداخت را انجام داد.
 • وب کیوسک سفارش رستوران: این دستگاه ها، صفحه نمایش های لمسی دیجیتالی هستند که مشتریان می توانند از آنها برای ثبت سفارشات خود استفاده کرده و مستقیماً آن را به آشپزخانه ارسال کنند.
 • کیوسک اینترنتی خرید: مشتریان می توانند برای مرور کالاها و خرید از این دستگاه استفاده کنند. به طور کلی دو نوع وب کیوسک خرید وجود دارد: وب کیوسک فروش و وب کیوسک کاتالوگ محصولات.
 • وب کیوسک اینترنتی: یک نمایشگر دیجیتالی است که دسترسی به اینترنت را برای عموم ارائه می دهد. این وب کیوسک‌های تعاملی معمولاً در فرودگاه‌ها، لابی‌های هتل و دفاتر آپارتمان ها یافت می‌شوند.
 • وب کیوسک غیرتعاملی: علاوه بر وب کیوسک های تعاملی، وب کیوسک های غیر تعاملی نیز وجود دارند که کسب و کارها از آنها برای انتقال اطلاعات یا تبلیغ کالا و خدمات استفاده می کنند. دستگاه وب کیوسک اطلاعاتی و دستگاه وب کیوسک تبلیغاتی دو مدل از وب کیوسک های غیرتعاملی هستند.

ویژگی‌های بهینه شده وب کیوسک (کیوسک لمسی بیسیم):

 • حذف سیم کشی بین باجه‌ها
 • نصب آسان، ارزان و سریع
 • امکان جابجایی و حمل و نقل راحت

ویژگی‌های فنی دستگاه:‌

 • برای کار نیاز به اتصال به کامپیوتر نیست
 • کیفیت عالی قطعات و دارای استاندارد جهانی
 • برد امواج رادیویی بالا
 • دارای پنل مدیریتی منحصربفرد جهت طراحی و ساخت باجه مورد نظر

کیوسک لمسی نوبت دهی رومیزی

یکی‌ از مدل‌های جمع و جور دستگاه نوبت دهی این نوع کیوسک است که روی میز قرار می‌گیرد و ابعاد آن کوچک است. این دستگاه به عنوان فیش پرینتر هم استفاده می‌شود و دیگر نیازی به تهیه فیش پرینتر جداگانه نیست. به طور کلی این مدل نوع ساده‌ای از سیستم مدیریت صف است که می‌توان آن را برای ایجاد آرامش بیشتر و تجربه یک خرید بهتر در مراکز کوچک مانند داروخانه و بیمارستان استفاده کرد.

نوشته‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *