Technology

کنفرانس چیست و نحوه ی برگذاری آن

امروز در این مقاله قرار است پیرامون اینکه Conference چیست؟ و نحوه ی برگذاری آن توضیحاتی رو خدمت شما عزیزان ارائه دهم.

بیشرشما دوستان عزیز که در حال خواندن این مقاله می باشید میدانید که امروزه بیشتر جلسات یا کنفرانس ها به صورت ویدیو کنفرانس برگذار می شوند. کنفرانس در فرهنگستان ها و لغت نامه ها دارای تعریف های مختلفی است ولی من به صورت کلی و خلاصه کنفرانس را برای شما توضیح می دهم.

کنفرانس چیست؟ کنفرانس یا همایش به یک نوع تجمع گفته می شود که در آن راجع به یک موضوع بحث یا سخنرانی می‌کنند.

سایت معروف ویکی پدیا در جواب  به سئوال کنفرانس چیست اینگونه پاسخ می دهد؟ کُنفِرانس یک کلمه ی فرانسوی می باشد که در زبان انگلیسی به آن کانفِرِنس یا همایش می گویند که در واقع همایش یک نوع تجمعی می باشد که در آن راجع به یک موضوع خاصی به بحث می پردازند.

هدف از برگزاری کنفرانس چیست؟

هدف از برگذاری کنفرانس ها میتواند با یکدیگر متفاوت باشد. مثلا وقتی در یک شرکت موفقی کنفرانس برگذار میشه موضوع بحث قاعدتا برنامه ریزی برای کسب موفقیت های بیشتر می باشد منتها ممکن است در این بین بین بیشتر زمان کنفرانس به پرسش و پاسخ کارکنان آن شرکت از سخنران و یا سخنرانان کنفرانس بگذرد.

برای مثال یکی دیگه از هدف های برگذاری کنفرانس ها موضوع تحصیل می باشد یعنی موضوع مورد بحث در آن کنفرانس راجب پیشرفت تحصیلی است و یا اینکه چگونه میتوانند سطح اطلاعات دانش آموزان رو با کمک گرفتن از تکنولوژی های روز دنیا بالا ببرن.

نکته مهم: هر کنفرانسی که برگذار میشه میتونه یک یا چند هدف مختلف رو دنبال کند و حتما الزامی نیست که یک کنفرانس دارای یک هدف باشد.

تجهیزات مورد نیاز یک کنفرانس

Smart whiteboard  وجود وایت برد هوشمند در همایش مهم است چرا؟ زیرا شاید به هنگام همایش شما بخواهید مطلبی را بنویسید و یا محتوایی را برای درک بهتر به کسانی که در جلسه هستند نمایش دهید.

در این صورت استفاده از وایت برد هوشمند خیلی به کمک شما خواهد آمد. اگر قرار باشد شما به طور مداوم و پشت سر هم در مدت زمان مشخص کنفرانس صحبت کنید احتمالا تمام افرادی که در کنفرانس هستند بعد از مدتی خسته خواهند شد و اینجا است که وجود برد هوشمند میتواند به کمک شما بیاید و شما با نمایش دادن نمودار، عکس، فیلم و… نگذارید خستگی بر افراد حاضر در کنفرانس غلبه پیدا کند.

میز و صندلی  یکی از مهم ترین بخش های برگذاری یک کنفرانس انتخاب میز و صندلی های مناسب می باشد.

برای مثال صندلی ها باید به گونه ایی باشند که کسانی که قرار است در این مدت طولانی کنفرانس بر روی آن ها بنشینند دچار خستگی و درد خصوصا در ناحیه کمر نشوند و از طرفی دیگر این میز و صندلی ها باید به گونه ای باشند که افراد نه خیلی از هم با فاصله باشند و نه آن قدر به همدیگر نزدیک باشند که حریم خصوصی بین آن ها از بین بروند.

ویدیو پروژکتور  مطمعنا بیشتر شما که در حال مطالعه این مقاله هستید میدونید که استفاده از مانیتور در همایش نمیتواند به اندازه ی یک دیتا پروژکتور خوب باشد.

معرفی چند تا از بهترین ویدیو پروژکتورهای موجود:

  1.  BenQ HT2550
  2. Optoma HD142X
  3. VW285ES
  4. Epson 1450 HC
  5. PF1000UW

کابل

شاید باورتان نشود ولی نحوه ی کابل کشی در اتاق کنفرانس یا فضایی که شما قرار است در آن کنفرانس را برگذار کنید خیلی مهم می باشد. نحوه ی کابل کشی باید به صورتی باشد که برای افرادی که قرار است در کنفرانس حضور یابند ایجاد مزاحمت نکند.

تجهیزات صوتی بهتر است قبل از اینکه کنفرانس خود را برگذار کنید از سالم بودن تجهیزات صوتی اطمینان حاصل کنید تا در صورت نیاز به استفاده از تجهیزات صوتی به مشکل خاصتی برخورد نکنید.

برگذاری همایش تصویری

بعضی وقت ها ممکن است همه ی افراد نتوانند به دلایل مختلفی مانند (ذیق وقت، مسافت طولانی و… ) در کنفرانس حضور یابند.

در این هنگام شما میتوانید با برگذاری همایش به صورت تصویری و با کمک گیری از فضاهای مجازی و یا نرم افزارهاییی که در این حوزه فعالیت دارند که امروزه بسیار هم در این زمینه پیشرفت چشمگیری داشته اند برای برگذار کردن همایش خود کمک بگیرید و بدون هیچ مشکلی همایش خود را به انجام برسانید.

در بازار انواع مختلفی ویدیو کنفرانس وجو دارد که برای استفاده شخصی و یا برای کاربری عمومی به کار می روند و شما باید با توجه به نیاز خودتان برای خرید ویدیو کنفرانس اقدام نمایید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *